Dzisiaj jest Czwartek 22-08-2019
Ostatnie lato
Dotychczas Ann Brashares znana była przede wszystkim jako autorka bestsellerowego cyklu powieści dla młodzieży - "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" opowiadającego o perypetiach, niezwykłych przygodach, rozterkach i niełatwych życiowych wyborach czterech przyjaciółek. Teraz - za sprawą powieści "Ostatnie lato" - z twórczością Ann Brashares mają okazję zapoznać się dorośli czytelnicy.

Warto jeszcze dodać, że cykl "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" sprzedał się w ciągu ostatnich pięciu lat w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy zaś pierwsza jego część została sfilmowana w 2005 roku przez Kena Kwapisa. Wielbiciele cyklu mają nawet swoją oficjalną stronę internetową: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów.
Czy Ann Brashares uda się powtórzyć ten sukces? Wszystko wskazuje, że tak. Sama Autorka jest dość mocno pewna swoich możliwości - Sukces książki ("Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów") utwierdził mnie w przekonaniu, że mogę czuć się pisarką, że pisanie może stać się moim zawodem i sposobem na życie - mówiła w jednym z wywiadów.

Rozgrywające się na Fire Island (Autorka spędza tam każde lato) przy Long Island „Ostatnie lato” jest uroczą, wzruszającą i wciągającą opowieścią o siostrzanych uczuciach, przyjaźni, miłości, stracie i dojrzewaniu. Historia trójki wakacyjnych przyjaciół - Riley i Alice, dwudziestokilkuletnich sióstr, i ich rówieśnika Paula, z którym dorastały - mówi o wydarzeniach pewnego lata, kiedy rodząca się miłość, seksualna ciekawość, nagła poważna choroba i głęboki sekret gwałtownie przenoszą troje młodych ludzi w świat dorosłych, w którym wakacyjna oaza już nie będzie ich chroniła. Z całą pewnością "Ostatie lato" to książka równie mądra, ważna i czarująca jak cykl „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów” a także równie liryczna, wnikliwa i poruszająca jak najlepsze dzieła literatury kobiecej. W końcu ludzkie dylematy są zawsze podobne a potrzeby niewiele się zmieniają. Różnią nas tylko okoliczności, w jakich się znajdujemy a potrzeba poznawania i mówienia o rzeczach ważnych sprawi, że Ann Brashares ze swoją najnowszą powieścią zdobędzie całe nowe pokolenie dorosłych fanów.

Powieść "Ostatnie" lato ukazała się 24 sierpnia nakładem wydawnictwa Nowa Proza. Dystrybutorem tytułu jest FK Jacek Olesiejuk Sp. z o.o.
źródło: ksiazka.net.pl
wstecz

Ankieta

Jaki kolor sukni ślubnej wybierzesz?

biała
różowa
ecru
kolorowa
czerwona