Dzisiaj jest Czwartek 22-08-2019
Najczęściej popełniane błędy podczas malowania
- jak ich uniknąć?

Nie jesteś profesjonalną makijażystką, a chcesz wyglądać olśniewająco na imprezie lub randce? Podpowiemy Ci krok po kroku, warstwa po warstwie czego unikać podczas malowania, żeby nie zepsuć efektu i zmarnowania ciężkiej pracy jaką włożyłaś w przygotowania.

Pierwszym błędem jaki popełnia spora część kobiet jest też nakładanie podkładu w taki sposób, że tworzy się z niego tzw. tapeta lub maska. Używanie zbyt ciemnego lub zbyt jasnego ciężkiego podkładu daje wizualnie efekt maski na . Często spotęgowany jest tym, że kończy się na linii żuchwy zamiast płynnie przechodzić na szyję. Należy stosować podkłady lekkie, zaledwie o ton ciemniejsze o naturalnego koloru skóry. Wrażenie to również może zwiększać nadmiar sypkiego pudru, który należy delikatnie nakładać pędzlem na nos czoło i brodę, czyli miejsca najczęściej błyszczące.

Kolejną makijażową wpadką są rumiane policzki, tworzone przy pomocy sporej ilość różu w centralnej części policzków. Róż powinien być różowy, nie czerwony oraz powinien być nakładany na szczyty kości policzkowych, jednym zdecydowanym i energicznym ruchem grubego pędzla.

Następny na liście jest tusz do rzęs stosowany nie tylko na rzęsach. Maskara pojawiająca się na powiekach lub pod okiem i to nie zawsze w wyniku rozmazania nadaje oczom zmęczony wygląd. Bardzo ważne jest, aby po umalowaniu rzęs wytrzeć ślady na skórze patyczkiem higienicznym .

Problem również stanowi malowanie ust. Nie należy "wyjeżdżać" szminką poza kontur ust. Nie powinno się także nakładać jej zbyt dużo, aby nie gromadziła się w kącikach. Zawsze po pomalowaniu należy sprawdzić czy zęby również nie zostały przez przypadek lekko pomalowane.
wstecz

Ankieta

Która pora roku jest najlepsza na ślub?

Wiosna
Lato
Jesień
Zima