Dzisiaj jest Niedziela 09-08-2020
Przebieg ciąży. Zagrożenia. Wszystko na co należy zwrócić uwagę. Choroby dziedziczne. Porady jak przygotować się do tej bardzo odpowiedzialnej roli - roli rodzica.
Szkraby i brzdące. Nic dodać nic ująć. :) A poza tym, wszystko dla początkujących rodziców.
Wszyscy przede wszystkim chcemy aby, nasze dzieci były zdrowe. Dlatego warto zapoznać się z chorobami, jak również metodami, dzięki którym możemy zadbać o prawidłowy rozwój naszych pociech.
Kolejna bardzo ważna misja, która stoi przed wszystkimi rodzicami. Jak wychować dziecko na dorosłego człowieka, który będzie przynosił nam dumę swoją późniejszą postawą i zachowaniem. Cóż, czas wyruszyć na kolejną batalię.
Od metody antykoncepcji wymaga się wysokiego stopnia skuteczności, możliwości przyjęcia przez oboje partnerów, braku działań ubocznych, odwracalności i taniości.

Do oceny niezawodności antykoncepcji stosuje się Wskaźnik Pearla
Określa on liczbę zapłodnień występujących w ciągu jednego roku u 100 kobiet w wieku rozrodczym stosujących ten sam sposób antykoncepcji. Informuje z iloma niepożądanymi ciążami należy się liczyć w trakcie 1200 cykli (100 kobiet przez 12 cykli / na rok).
Jest to wskaźnik niepowodzeń antykoncepcji.
Bez stosowania antykoncepcji Wskaźnik Pearla wynosi 85-90.
Dla lepszego zilustrowania konieczności propagowania metod antykoncepcji podajemy następującą statystykę wg. prof. Szamotowicza.

W ciągu każdej doby na świecie dochodzi do :

-100 milionów stosunków płciowych
-1 milion ciąż
-500 tys. ciąż nieplanowanych
-250 tys. ciąż niechcianych
-50 tys. poronień samoistnych
-25 tys. aborcji
-500 zgonów kobiet z tytułu powikłań związanych z aborcją.

Ankieta

Czy lubisz poranny sex?

obowiązkowo!
tak, lubię
tylko czasami
wolę pospać
nie lubię
nigdy!