Dzisiaj jest Środa 21-02-2018
Ustalenie ojcostwa w czasie ciąży
Do niedawna test DNA w kierunku ustalenia ojcostwa można było wykonać dopiero po przyjściu dziecka na świat. Rozwój możliwości biotechnologicznych spowodował, iż badanie takie wykonać można jeszcze w czasie ciąży.

W Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy Zachodniej ustalanie ojcostwa na etapie prenatalnym zaliczane jest do standardowych usług oferowanych przez laboratoria genetyczne. Pacjenci mają tam doskonały dostęp do tego typu badań. Nikogo więc dziwić nie powinno, że usługa ta pojawiła się także na polskim rynku.

Ustalenie ojcostwa przed urodzeniem się dziecka możliwe jest tylko przy okazji inwazyjnych badań prenatalnych. Badania takie wykonywane są na zlecenie lekarza ginekologa, który kontroluje przebieg takiego badania, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nienarodzonego jeszcze dziecka. Do testu wykorzystuje się płyn owodniowy, który zawiera złuszczone komórki płodowe, a te mogą zostać wykorzystane podczas analizy, mającej na celu ustalenie ojcostwa. Owa analiza opiera się na porównaniu profilów genetycznych uzyskanych z komórek płodowych oraz komórek nabłonkowych badanych rodziców
wstecz

Ankieta

Gdzie pojedziesz w podróż poślubną?

w polskie góry
nad polskie morze
na wieś
za granicę
nigdzie :(