Dzisiaj jest Piątek 24-05-2019
Nowotwory u dzieci

Nowotwory u dzieci - wczesne objawy

W ciągu ostatnich dwudziestu lat dokonał się wielki postęp w leczeniu nowotworów u dzieci.Choroba nowotworowa w obecnych czasach nie oznacza już wyroku śmierci i w większości przypadków jest wyleczalna. Oczywisty jest także fakt, że rokowanie jest tym lepsze im niższe stadium zaawansowania czyli im wcześniej choroba jest wykryta. Tę świadomości muszą mieć nie tylko lekarze, ale i rodzice , którzy nie mogą bagatelizować pewnych objawów i zgłaszać się w odpowiednim czasie do lekarza.
Nowotwory w wieku dziecięcym różnią się pod wieloma względami od nowotworów ludzi dorosłych. Przede wszystkim inna jest ich natura histologiczna . U dzieci nie spotykamy prawie w ogóle z raków, za to mamy najczęściej do czynienia z chorobami rozrostowymi układu krwiotwórczego ( białaczki , chłoniaki ), złośliwymi guzami mózgu, oraz nowotworami typowymi tylko dla dzieci ( takimi jak guz Wilmsa, neuroblastoma)-pochodzenia płodowego.
Te ostatnie występują tylko we wczesnym dzieciństwie.Nowotwory dziecięce są w większości wrażliwe na chemioterapię i radioterapię, ale cechują się również znacznię szybszym tempem rozwoju, co oznacza ,że "rosną" szybciej niż nowotwory u ludzi dorosłych.

wstecz

Ankieta

Jaki strój założy Pan Młody?

garnitur
frak
surdut
inny