Dzisiaj jest Środa 20-02-2019
Pulchne dziecko
Wszyscy cieszymy się, gdy nasze maluchy mają dobry apetyt. Zaokrąglone policzki naszej pociechy początkowo wyglądają słodko, ale w miarę upływu czasu zaczynają nas niepokoić. Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe i szczęśliwe, powinniśmy bliżej przyjrzeć się zawartości jego talerza.

Początkowo wszyscy są zachwyceni, że dziecko tak szybko przybiera na wadze, podtykamy mu pod nos pyszne ciasteczka nie bacząc na to, że dziecko staje się coraz grubsze. Problem pojawia się, gdy dziecko pójdzie do szkoły - koledzy mogą się z niego naśmiewać, może czuć się zakompleksione i niezaakceptowane. Problem będzie ciągle narastał, gdy na pocieszenie będziemy mu serwować kolejną porcję lodów. Mogą pojawić się w późniejszym czasie poważne problemy zdrowotne, bo otyłość może być niebezpieczna (astma, kłopoty z sercem).

Coraz więcej dzieci ma nadwagę. Brak aktywności fizycznej i nadmiar kalorii w diecie prowadzi do odkładania się coraz większej ilości tłuszczu w ciele młodego człowieka. Jest to tym bardziej niebezpieczne u dzieci. Ich organizm rozwijając się bardzo łatwo tworzy nowe komórki tłuszczowe potrzebne do zgromadzenia nadmiaru energii. Raz wytworzonych komórek tłuszczowych nie pozbędziemy się nigdy. Utrata zbędnych kilogramów spowoduje ich tymczasowe zeschnięcie, ale gdy w diecie znowu pojawi się nadmiar energii, wtedy szybciutko z powrotem wypełnią się tłuszczem.

Kontrolowanie wagi ciała dziecka nie jest prostym zadaniem, gdyż trudno jest odmówić dziecku jedzenia, gdy malec oświadcza nam, że jest głodny i chce kolejną dokładkę. Możemy jednak zadbać o jakość posiłków. Dziecku nie jest potrzebna jedna czekoladka dziennie, czy paczka chipsów, gdy ogląda telewizję. ...
cały artykuł dostępny na stronie: qz.pl
wstecz

Ankieta

Jakie dodatkowe atrakcje planujesz na swoim weselu?

sztuczne ognie
kasyno
fakir z wężami
pokazy taneczne
kabaret
inne
nie będzie dodatkowych atrakcji