Dzisiaj jest Czwartek 15-11-2018
„Żywienie z myślą o przyszłości”
Z przeprowadzonych przez NUTRICIA Polska badań i rozmów z mamami wynika, że wiele z nich, chcąc zapewnić dziecku zdrową, zbilansowaną dietę, gubi się w gąszczu specjalistycznych porad. Teoretyczne i często niejasne zalecenia dietetyków i pediatrów wydają się im zbyt skomplikowane, by mogły stosować je na co dzień.
Dlatego NUTRICIA Polska, korzystając z doświadczenia swoich ekspertów, opracowała i wdrożyła program „Żywienie z myślą o przyszłości”, aby ułatwić mamom zrozumienie, czym i w jaki sposób powinny karmić niemowlęta oraz dzieci do 3. roku życia, chcąc zapewnić im najlepszą możliwą dietę. Najlepszą, czyli taką, która:
•    wspiera zdrowy wzrost i rozwój dziecka – zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości;
•    pomaga rozwijać upodobania smakowe i prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki czemu dziecko także w przyszłości będzie wybierało zdrową i zróżnicowaną dietę;
•    sprzyja prawidłowej przemianie materii.

Program „Żywienie z myślą o przyszłości” realizujemy przekazując mamom aktualne, łatwe w codziennym zastosowaniu wskazówki żywieniowe oraz dostarczając gotowe pomysły na smaczne i zdrowe produkty przygotowane tak, aby dostarczały dzieciom optymalne ilości składników żywieniowych, potrzebnych na danym etapie ich rozwoju.

Pierwsze 3 lata życia dziecka to okres, kiedy kształtują się jego nawyki żywieniowe na całe życie. Jeśli od najmłodszych lat zapewnimy dziecku zróżnicowaną, właściwie zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce i niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie ograniczając w niej cukier, sól i tłuszcze nasycone, możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się w dorosłym życiu chorób wynikających z nieprawidłowego żywienia: otyłości, cukrzycy, czy chorób układu krążenia.

Z myślą o tym, by ułatwić rodzicom komponowanie zdrowej diety dziecka, powstał cały asortyment posiłków w słoiczkach BoboVita. Zróżnicowane posiłki o zbilansowanej wartości odżywczej zawierają odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, dostosowaną do każdego z kluczowych etapów życia dziecka oraz ograniczoną ilość cukru, sodu i tłuszczów nienasyconych. Różnorodność warzyw, owoców i zbóż, z których przygotowywane są posiłki BoboVita, zapewnia szeroką gamę smaków, ułatwia wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka i pozwala kształtować właściwe nawyki żywieniowe.

Komponowanie zdrowej i zróżnicowanej diety dziecka ułatwiają etykiety posiłków BoboVita, które zostały przygotowane tak, by mama łatwo i szybko zorientowała się, jakie składniki zawiera potrawa. Zawartość słoiczka można rozpoznać już na pierwszy rzut oka – posiada on bowiem charakterystyczny rysunek na etykiecie oraz kolor wieczka, który symbolizuje główny składnik posiłku. Kolor pomarańczowy oznacza deserki owocowe, kremowy
– deserki z dodatkiem składnika mlecznego, zielony – danie warzywne, żółty – danie z dodatkiem drobiu lub królika, czerwony oznacza dania mięsne, a niebieski – potrawę z ryby. Na etykiecie mamy znajdą także praktyczne, napisane przystępnym językiem porady „Czy wiesz, że…?” dotyczące właściwego odżywiania dziecka na danym etapie jego rozwoju. Umieszczony na słoiczkach okrągły znaczek z rysunkiem miseczki pełnej serca symbolizuje filozofię „Żywienie z myślą o przyszłości” i oznacza, że posiłek został przygotowany w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu żywienia, spełniając jednocześnie obowiązujące surowe standardy żywienia.

Więcej informacji na stronie www.bobovita.com.pl
wstecz

Ankieta

Ile planujesz mieć dzieci?

nie planujemy, ile Bozia da :)
jedno
dwójkę
trójkę
więcej niż trójkę
nie będziemy mieć dzieci