Dzisiaj jest Środa 20-02-2019
„Żywienie z myślą o przyszłości”
Z przeprowadzonych przez NUTRICIA Polska badań i rozmów z mamami wynika, że wiele z nich, chcąc zapewnić dziecku zdrową, zbilansowaną dietę, gubi się w gąszczu specjalistycznych porad. Teoretyczne i często niejasne zalecenia dietetyków i pediatrów wydają się im zbyt skomplikowane, by mogły stosować je na co dzień.
Dlatego NUTRICIA Polska, korzystając z doświadczenia swoich ekspertów, opracowała i wdrożyła program „Żywienie z myślą o przyszłości”, aby ułatwić mamom zrozumienie, czym i w jaki sposób powinny karmić niemowlęta oraz dzieci do 3. roku życia, chcąc zapewnić im najlepszą możliwą dietę. Najlepszą, czyli taką, która:
•    wspiera zdrowy wzrost i rozwój dziecka – zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości;
•    pomaga rozwijać upodobania smakowe i prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki czemu dziecko także w przyszłości będzie wybierało zdrową i zróżnicowaną dietę;
•    sprzyja prawidłowej przemianie materii.

Program „Żywienie z myślą o przyszłości” realizujemy przekazując mamom aktualne, łatwe w codziennym zastosowaniu wskazówki żywieniowe oraz dostarczając gotowe pomysły na smaczne i zdrowe produkty przygotowane tak, aby dostarczały dzieciom optymalne ilości składników żywieniowych, potrzebnych na danym etapie ich rozwoju.

Pierwsze 3 lata życia dziecka to okres, kiedy kształtują się jego nawyki żywieniowe na całe życie. Jeśli od najmłodszych lat zapewnimy dziecku zróżnicowaną, właściwie zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce i niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie ograniczając w niej cukier, sól i tłuszcze nasycone, możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się w dorosłym życiu chorób wynikających z nieprawidłowego żywienia: otyłości, cukrzycy, czy chorób układu krążenia.

Z myślą o tym, by ułatwić rodzicom komponowanie zdrowej diety dziecka, powstał cały asortyment posiłków w słoiczkach BoboVita. Zróżnicowane posiłki o zbilansowanej wartości odżywczej zawierają odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, dostosowaną do każdego z kluczowych etapów życia dziecka oraz ograniczoną ilość cukru, sodu i tłuszczów nienasyconych. Różnorodność warzyw, owoców i zbóż, z których przygotowywane są posiłki BoboVita, zapewnia szeroką gamę smaków, ułatwia wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka i pozwala kształtować właściwe nawyki żywieniowe.

Komponowanie zdrowej i zróżnicowanej diety dziecka ułatwiają etykiety posiłków BoboVita, które zostały przygotowane tak, by mama łatwo i szybko zorientowała się, jakie składniki zawiera potrawa. Zawartość słoiczka można rozpoznać już na pierwszy rzut oka – posiada on bowiem charakterystyczny rysunek na etykiecie oraz kolor wieczka, który symbolizuje główny składnik posiłku. Kolor pomarańczowy oznacza deserki owocowe, kremowy
– deserki z dodatkiem składnika mlecznego, zielony – danie warzywne, żółty – danie z dodatkiem drobiu lub królika, czerwony oznacza dania mięsne, a niebieski – potrawę z ryby. Na etykiecie mamy znajdą także praktyczne, napisane przystępnym językiem porady „Czy wiesz, że…?” dotyczące właściwego odżywiania dziecka na danym etapie jego rozwoju. Umieszczony na słoiczkach okrągły znaczek z rysunkiem miseczki pełnej serca symbolizuje filozofię „Żywienie z myślą o przyszłości” i oznacza, że posiłek został przygotowany w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu żywienia, spełniając jednocześnie obowiązujące surowe standardy żywienia.

Więcej informacji na stronie www.bobovita.com.pl
wstecz

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

nie, nie stosuję żadnej
stosunek przerywany
prezerwatywa
pigułki lub plastry hormonalne
wkładka domaciczna
inne