Dzisiaj jest Środa 20-02-2019
Przedszkolaki zaprojektowały magiczne buty Geox
Niebiańsko wygodne, kosmiczne, ekologiczne, buty do zadań specjalnych, buty-anioły, wojownicze czy tęczowe... - a wszystkie magiczne. Zakończył się konkurs plastyczny pod hasłem "Magiczne buty", zorganizowany w konińskich przedszkolach przez Geox - producenta obuwia, które oddycha.

Zadaniem konkursowym było wykonanie w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, wyklejanka, collage) prac, które pokazywałyby, jak dzieci wyobrażają sobie magiczne buty. Inwencja twórcza przedszkolaków okazała się nieograniczona. Do konkursu zgłoszonych zostało 119 prac z 11 przedszkoli. Poziom wykonania, szeroki zakres interpretacji tematu i różnorodna forma prac zaskoczyły jurorów, dlatego bardzo trudno było wybrać najlepsze. Zwycięzcami konkursu zostali:. Jakub Gawor z Przedszkola nr 10, Aischa Hadj Bachir z Przedszkola nr 25, Albert Kania z Przedszkola nr 4.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody indywidualne w postaci kuponów rabatowych do zrealizowania w konińskim salonie Geox. Przedszkola, z których pochodzą laureaci, otrzymają zestawy książek i zabawek. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na specjalnej ekspozycji w salonie Geox w CH Ferio przy ulicy Ogrodowej.

Konkurs pozwolił zwrócić uwagę rodziców i dzieci na to, jak ważny dla prawidłowego rozwoju stóp jest odpowiedni dobór obuwia, jakość materiałów użytych do produkcji oraz technologia ich tworzenia. Troska o zdrowie i komfort stóp jest szczególnie bliska filozofii marki Geox- organizatora konkursu. Obuwie Geox posiada bowiem unikatową technologię oddychających podeszw, dzięki której stopy dziecka znajdują się w optymalnym do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania środowisku.

Firma Geox powstała na początku lat 90-tych w północno-wschodnich Włoszech. Jej założycielem jest Mario Moretti Polegato, który opracował i opatentował perforowaną gumową podeszwę - pozwalającą stopom oddychać i jednocześnie zapobiegającą przedostawaniu się wody do środka buta. Dzięki innowacyjnej technologii, zaledwie w ciągu kilku lat Geox stał się liderem rynku włoskiego i trzecim najważniejszym producentem na świecie w segmencie obuwia codziennego. Produkty Geox sprzedają się w 68 krajach w 724 sklepach firmowych i kilkuset sklepach partnerskich. W Polsce wyłącznym dystrybutorem Geox jest firma Gino Rossi SA. Więcej informacji o Geox jest dostępne pod adresem: http://www.geox.com.pl.
wstecz

Ankieta

Jaki strój założy Pan Młody?

garnitur
frak
surdut
inny