Dzisiaj jest Środa 20-02-2019
Jedziemy na urlop z dziećmi
Wyjeżdżając na urlop z dziećmi, zawsze stajemy przed dylematem, jak zaplanować wyjazd, by nasze pociechy wróciły szczęśliwe i zdrowe. Co jest kluczem do połączenia udanego wypoczynku dla nas i niezapomnianych chwil dla dzieci. Ekspert fly.pl radzi o czym pamiętać i na co uważać, by marzenia o wyjątkowym rodzinnym urlopie się spełniły.

Pierwszym zadaniem, dla rodzin myślących o udanym urlopie, jest wybór odpowiedniego biura podróży. Powinno to być biuro sprawdzone, o dobrej renomie, takie, któremu można bez obaw zaufać. „Wybór biura, które zorganizuje urlop dla nas i naszych dzieci musi być przemyślany. Nie warto kierować się tylko i wyłącznie atrakcyjnością oferty, gdyż na miejscu mogą spotkać nas niemiłe niespodzianki. Wybrany przez nas hotel, może okazać się w niższym standardzie, okolica mniej atrakcyjna, a opieka i organizacja czasu wolnego na miejscu niezgodna z naszymi oczekiwaniami” – informuje Katarzyna Papis z fly.pl. „Ze względu na komfort dzieci, najlepszą opcją wyżywienia będzie All Inclusive. Nie będziemy musieli się martwić, czy nasze pociechy mają wszystkiego pod dostatkiem” – dodaje.

Wybierając hotel, najlepiej wybrać taki, który znajduje się trochę na uboczu, z dala od niebezpiecznych ulic. „Jeśli decydujemy się na wypoczynek nad morzem, warto dokładnie sprawdzić, jaka plaża znajduje się przy naszym hotelu. Najlepiej, żeby była ona piaszczysta, o łagodnym wejściu do morza, ulokowana w zatoczce, tak żeby nasze dzieci nie miały problemu z dużymi falami. Jeśli jest ona kamienista, skalista lub tuż przy brzegu znajduje się rafa koralowa, musimy zwracać większą uwagę np. na żyjące w wodzie jeżowce” – przestrzega ekspert fly.pl. Jeśli już trafimy na taką plaże, warto wyposażyć dzieci w specjalne obuwie do pływania albo nawet zrezygnować z kąpieli morskich na rzecz basenu hotelowego. „Bardzo ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie naszych podopiecznych przed słońcem i promieniami UV. Niezbędne będą lekkie, np. bawełniane czapeczki, okulary przeciwsłonecznie, wodoodporne kremy z filtrem oraz balsamy po opalaniu” – informuje Katarzyna Papis.

Nie możemy zapomnieć o czasie wolnym naszych dzieci. Odpowiednie atrakcje zapewnią dzieciom niezapomniane wakacje, a nam spokojny wypoczynek. „Warto zorientować się jeszcze przed wylotem, czy hotel w którym się zatrzymamy, posiada specjalne atrakcje dla dzieci. W wielu hotelach o wyższym standardzie, znajdują się mini kluby dla dzieci z placem zabaw, płytkim basenem i zorganizowanymi zajęciami. Jeśli nasze dziecko jest za małe na pozostawienie go bez indywidualnej opieki, możemy zdecydować się na usługi opiekunki” – radzi Katarzyna Papis z fly.pl. „Jeśli nasza pociecha należy do aktywniejszych i odważniejszych, dobrym pomysłem będzie zapisanie jej na zajęcia sportowe. W znanych kurortach często można znaleźć atrakcje takie jak pływanie na bananie, skuterze wodnym z instruktorem, aquaparki, czy nawet nauka podstaw nurkowania dla nieco starszych dzieci” – dodaje.

Elementarną kwestią, będzie jednak bezpieczeństwo naszych dzieci. Dlatego powinniśmy zabrać ze sobą apteczkę z choćby podstawowym wyposażeniem. „Powinna ona zawierać środki opatrunkowe, leki m.in. na zatrucia żołądkowe, przeciwbólowe dla dzieci czy krem na oparzenia po opalaniu. Jeśli nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, powinniśmy zabrać lekki pomagające zwalczyć tę dolegliwość” – przekonuje Katarzyna Papis. „Warto zastanowić się też nad dodatkowym ubezpieczeniem. Mimo, że zawsze dostajemy podstawowy pakiet kupując wycieczkę, jadąc z dziećmi, warto dodatkowo zainwestować w ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. W przypadku choroby dziecka, uniemożliwiającej nam realizację podróży, posiadanie takiego ubezpieczenia gwarantuje nam zwrot większości kosztów przepadających z tytułu rezygnacji z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie to musimy wykupić przy okazji rezerwowania wycieczki” – dodaje ekspert fly.pl.

Rzeczy, które mogą okazać się przydatne na urlopie z najmłodszymi:

- wózek lub nosidełko
- pieluchy jednorazowe
- obiadki w słoiczkach, soczki
- czajnik elektryczny lub grzałka
- plastikowe miseczki i sztućce
- wilgotne chusteczki dla niemowląt
- obuwie plażowe
- kremy do opalania, balsamy po opalaniu
- okulary przeciwsłoneczne, lekkie, najlepiej bawełniane nakrycie głowy
- zabawki

Fly.pl to internetowe biuro podróży, oferujące starannie dobraną ofertę wiodących organizatorów podróży oraz linii lotniczych. Portal rozpoczął działalność w połowie 2007 roku. Jest własnością firmy Comvel Polska, będącej częścią międzynarodowej Grupy Comvel, która posiada bliźniacze portale w Niemczech, Austrii oraz Wielkiej Brytanii. Cechą wyróżniającą fly.pl jest zastosowanie technologii, dzięki której Klienci dokonują rezerwacji większości ofert w trybie on-line, czyli w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kupujący ma pewność, że wybrana oferta jest dostępna w cenie, terminie i standardzie, jakie wybrał. www.fly.pl
wstecz

Ankieta

Gdzie pojedziesz w podróż poślubną?

w polskie góry
nad polskie morze
na wieś
za granicę
nigdzie :(