Dzisiaj jest Środa 20-02-2019
Nowe kaszki BoboVita - owoce i dwa zboża
Skład wzbogacony o unikalną kompozycję zbóż, 10 witamin, cennych składników mineralnych i 3 nowości smakowe. Oto, co odnajdziemy tej zimy w gamie kaszek bezmlecznych BoboVita.
Warszawa, 26 lutego 2010 r. -- BoboVita - najchętniej wybierane przez dzieci i ich rodziców owocowe kaszki bezmleczne w Polsce zaprezentowały się w nowej odsłonie! Po raz pierwszy BoboVita wprowadza na rynek kaszki, w skład których wchodzą dwa różne rodzaje zbóż – ryż i kukurydza lub ryż i pszenica. Ponadto, wszystkie aktualnie obecne na rynku, owocowe kaszki bezmleczne BoboVita zostały wzbogacone w unikalną kompozycję 10 witamin i składników mineralnych, m.in. wapń i żelazo.

Trzy nowe kaszki BoboVita to pierwsze na rynku kaszki bezmleczne dwuzbożowe z dodatkiem pysznych owoców. Połączenie dwóch rodzajów wysokiej jakości zbóż oraz pysznych owoców daje wyśmienity smak i dostarcza niezbędnych wartości odżywczych. Od stycznia 2010 r. w ofercie dostępne są następujące nowe warianty smakowe:

  • Kaszka ryżowo-pszenna z jabłkami i gruszkami – po 6. miesiącu życia – zawiera gluten
  • Kaszka ryżowo-kukurydziana 5 owoców  – po 6. miesiącu życia – bezglutenowa
  • Kaszka ryżowo-kukurydziana z truskawkami  – po 6. miesiącu życia – bezglutenowa

„Stale wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych konsumentów i staramy się jeszcze lepiej na nie odpowiadać, uatrakcyjniając ofertę i wzbogacając nasze produkty, tak pod względem składu, jak i wariantów smakowych. Dlatego w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy dwuzbożową kaszkę bezmleczną, ryżowo-pszenną z jabłkami i gruszkami, która może być podawana dziecku w okresie tzw. ekspozycji na gluten, czyli oswajania małego organizmu z glutenem, zgodnie z wytycznymi nowego schematu żywienia niemowląt” – powiedziała Małgorzata Romanowska, starszy kierownik produktu, NUTRICIA Polska.

Według zaleceń specjalistów, pierwsze małe porcje kaszki glutenowej powinny być podawane już w 5. miesiącu życia dziecka karmionego piersią i w 6. miesiącu życia dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym. Kaszka bezmleczna ryżowo-pszenna z jabłkami i gruszkami, po 6. miesiącu życia jest unikalną propozycją dla mam, które chcą wprowadzić do diety niemowlęcia pierwszą porcję glutenu, jednocześnie kontynuując karmienie piersią lub wybranym mlekiem modyfikowanym. Kaszki bezmleczne BoboVita można bowiem przygotować zarówno na mleku mamy, mleku modyfikowanym, jak i na preparacie mlekozastępczym, który dziecko zna i toleruje.
 
Kaszki bezmleczne BoboVita są pyszne i lekkostrawne. Ich ważną rolą jest też wzbogacanie jadłospisu w cenne składniki odżywcze, których szybko rosnące dziecko potrzebuje każdego dnia. Dlatego teraz, wszystkie kaszki bezmleczne BoboVita wzbogacone są w unikalną kompozycję 10 cennych witamin i 3 kluczowych składników mineralnych – żelaza, wapnia i cynku. Składniki te zostały specjalnie dobrane w taki sposób, aby poprzez wzajemne oddziaływanie umożliwić jak najpełniejsze wykorzystanie ich przez organizm dziecka.

Kaszki bezmleczne obecne dotychczas w ofercie BoboVita to:

  • Kaszka ryżowa z malinami – po 4. miesiącu życia
  • Kaszka ryżowa z jabłkami – po 4. miesiącu życia
  • Kaszka ryżowa z bananami – po 4. miesiącu życia
  • Kaszka ryżowa z brzoskwiniami – po 4. miesiącu życia
  • Kaszkę ryżową z owocami leśnymi - po 6. miesiącu życia
  • Kaszka ryżowa z gruszkami – po 6. miesiącu życia

Wszystkie kaszki, dostępne zarówno w handlu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, kosztować będą około 4,80 zł brutto za 180 g. Wprowadzenie nowych kaszek bezmlecznych BoboVita wspiera kampania telewizyjna, prasowa i  internetowa. Zaplanowano także promocje konsumenckie oraz wysyłkę materiałów skierowanych bezpośrednio do mam. Konsumentów do udziału w promocjach zachęcać będą gazetki handlowe. Za kreację opakowań odpowiada agencja LOEWY, a kampanię reklamową przygotowała agencja Euro RSCG Warsaw. Media zakupił MEDIACOM, natomiast aktywności w Internecie zaplanował dom mediowy ACR. Działania PR realizuje ALERT MEDIA Communications.

Kaszki bezmleczne to pożywne, delikatne posiłki z najwyższej jakości zbóż
- ryżu, kukurydzy, pszenicy - oraz pysznych owoców. Po przygotowaniu z mlekiem modyfikowanym są pełnowartościowym posiłkiem w okresie urozmaicania diety dziecka, bowiem dzięki owocom są pełne smaku, a dzięki zbożom stanowią ważne źródło energii, tak potrzebnej maluszkowi do codziennych aktywności, rozwoju, wzrostu i nauki nowych umiejętności. Kaszki ze względu na swą różnorodność pomagają dziecku w odkrywaniu i rozpoznawaniu smaków w okresie urozmaicania diety. Mają konsystencję i skład dopasowane do wieku dziecka, a co ważne dla maluszków z podejrzeniem występowania alergii - nie zawierają białek mleka krowiego i laktozy.

Kaszki bezmleczne BoboVita powstały zgodnie z założeniami programu „Żywienie z myślą o przyszłości”, którego zadaniem jest wspierać rodziców w jak najlepszym żywieniu dziecka od pierwszych chwil życia – by poprzez wartościową dietę i prawidłowe nawyki żywieniowe zapewnić mu jak najlepszy start w przyszłość. Dlatego kaszki BoboVita nie zawierają m.in. dodatku soli ani sztucznych barwników, a rodzice mogą mieć pewność, że dają dziecku posiłki najlepiej dostosowane do jego potrzeb. Więcej informacji o programie „Żywienie z myślą o przyszłości” znaleźć można na stronie www.bobovita.com.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Firma jest częścią Dywizji Żywności dla Dzieci Grupy Danone. NUTRICIA specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach − od podstawowych i specjalistycznych mlek modyfikowanych (marki Bebiko i Bebilon), przez kaszki Bebilon, po pełną gamę odżywek dla niemowląt (marka BoboVita), w której są m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki w słoiczkach, soczki, herbatki ziołowe i owocowe, musy owocowe i ciasteczka Chrupaczki i Jogurciki Malucha.

źródło: materiały prasowe
wstecz

Ankieta

Jakie dodatkowe atrakcje planujesz na swoim weselu?

sztuczne ognie
kasyno
fakir z wężami
pokazy taneczne
kabaret
inne
nie będzie dodatkowych atrakcji