Dzisiaj jest Wtorek 21-05-2019
Dlaczego dziecko częściej płacze w nocy?
Najbardziej prawdopodobną przyczyną nocnego płaczu dziecka jest głód. Maluchy potrzebują bardzo dużo odżyczego i wysokoenergetycznego pokarmu. Aby organizm kobiety dostarczył dziecku odpowiedniego pokarmu, on sam potrzebuje do tego witamin, węglowodanów i białka.


Najczęściej dzieci przebudzają się w godzinach pomiędzy 2 a 6 rano. Dzieje się tak dlatego, iż w tym czasie bardzo znacznie spada poziom cukru w surowicy krwi niemowlaczka. Podbna sytuacja może mieć miejsce również w dzień, kiedy mama nie ma czasu na przyjmowanie wystarczającej ilości wartosćiowego pożywienia lub gdy jej posiłki są nieregularne.

Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jak i samej mamy jest regularne przyjmowanie wysokoenergetycznych posiłków. Pamiętaj aby jeść co cztery godziny. Dostarczaj swojemu organizmowi o około 800 kcal więcej niż wynosi norma dla nie karmiących kobiet wykonujących podobne prace do twojej. Spożywaj dużo owoców i białka. Jeżeli częste nocne karmienia są dla ciebie wyczerpujące, to postaraj się odciągnąć w dzień nadmiar pokarmu do czystej butelki. Pokarm przechowuj w lodówce, przed podaniem lekko go podgrzej, nigdy nie gotuj. W miarę możliwości staraj się karmić w nocy, wtedy twój pokarm zawiera trzy razy więcej tłuszczu.

Sen niemowlaka jest zazwyczaj bardzo niespokojny, dziecko często zmienia pozycję, rusza rączkami i nóżkami. Szybko zasypia  i często się przebudza. Jednak z każdym dniem jego sen będzie się wydłużał, a aktywność dziecka zwiększy się w dzień. Minusem jest jednk to, że więcej czasu potrzeba będzie na uśpienie bobasa.
wstecz

Ankieta

Ile planujesz mieć dzieci?

nie planujemy, ile Bozia da :)
jedno
dwójkę
trójkę
więcej niż trójkę
nie będziemy mieć dzieci