Dzisiaj jest Poniedziałek 22-10-2018
Dlaczego dziecko częściej płacze w nocy?
Najbardziej prawdopodobną przyczyną nocnego płaczu dziecka jest głód. Maluchy potrzebują bardzo dużo odżyczego i wysokoenergetycznego pokarmu. Aby organizm kobiety dostarczył dziecku odpowiedniego pokarmu, on sam potrzebuje do tego witamin, węglowodanów i białka.


Najczęściej dzieci przebudzają się w godzinach pomiędzy 2 a 6 rano. Dzieje się tak dlatego, iż w tym czasie bardzo znacznie spada poziom cukru w surowicy krwi niemowlaczka. Podbna sytuacja może mieć miejsce również w dzień, kiedy mama nie ma czasu na przyjmowanie wystarczającej ilości wartosćiowego pożywienia lub gdy jej posiłki są nieregularne.

Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jak i samej mamy jest regularne przyjmowanie wysokoenergetycznych posiłków. Pamiętaj aby jeść co cztery godziny. Dostarczaj swojemu organizmowi o około 800 kcal więcej niż wynosi norma dla nie karmiących kobiet wykonujących podobne prace do twojej. Spożywaj dużo owoców i białka. Jeżeli częste nocne karmienia są dla ciebie wyczerpujące, to postaraj się odciągnąć w dzień nadmiar pokarmu do czystej butelki. Pokarm przechowuj w lodówce, przed podaniem lekko go podgrzej, nigdy nie gotuj. W miarę możliwości staraj się karmić w nocy, wtedy twój pokarm zawiera trzy razy więcej tłuszczu.

Sen niemowlaka jest zazwyczaj bardzo niespokojny, dziecko często zmienia pozycję, rusza rączkami i nóżkami. Szybko zasypia  i często się przebudza. Jednak z każdym dniem jego sen będzie się wydłużał, a aktywność dziecka zwiększy się w dzień. Minusem jest jednk to, że więcej czasu potrzeba będzie na uśpienie bobasa.
wstecz

Ankieta

Ile czasu powinny trwać zaręczyny?

jeden miesiąc
trzy miesiące
pół roku
rok
dłużej niż rok
nie ma reguły, mogą trwać ile chcą :)