Dzisiaj jest Wtorek 21-05-2019
Masaż metodą Shantala
Wielu z nas masaż kojarzy się z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami. Częstokroć jest top metoda leczenia upośledzeń psychoruchowych. Należy jednak wspomnieć, iż masaż można również stosować do wzmocnienia więzi pomiędzy dzieckiem a jego opiekunem, jednocześnie poprawiając jego kondycję fizyczną i rozwój.


Jednym z masaży, który obok walorów zdrowotnych ubogaca nasze kontakty z pociechą jest masaż Shantala. Jest to stara indyjska sztuka masowania niemowląt, która trafiła do Europy w 1976 roku za sprawą francuskiego pisarz, położnika i podróżnika Fredericka Leboyer'a. Autor książki przemierzając obskurne i brudne uliczki Kalkuty zauważył siedzącą na ziemi, sparaliżowaną od pasa w dół kobietę, która na swoich kolanach trzymała i masowała niemowlę. Bijące z tej sceny ciepło natchnęło go do napisania książki.

Masaż metodą Shantala jest dość prosty i łatwy do nauczenia przez każdą mamę i każdego tatę. Masaż ten może być profilaktycznie stosowany u zdrowych dzieci. Podczas masażu stymulowane i pobudzane do lepszego funkcjonowania są prawie wszystkie układy i organy organizmu dziecka. Masować możemy główkę, rączki, nóżki, brzuszek czy plecki. Masaż ten wzmacnia układ odpornościowy dziecka, pobudza krążenie i dotlenia, poprawia trawienie i ułatwia oddawanie gazów, jak również relaksuje.

Masaż Shantala w naturalny sposób pozwala dziecku zaakceptować swoją cielesność. Sprzyja nawiązywaniu poprawnych relacji dziecka z rodzicami czy opiekunami. Zaspokaja naturalną potrzebę bliskości i ciepła. Stymuluje do prawidłowego rozwoju. Masowanie dziecka można rozpocząć już od pierwszego miesiąca życia.

wstecz

Ankieta

Jaki kolor sukni ślubnej wybierzesz?

biała
różowa
ecru
kolorowa
czerwona