Dzisiaj jest Wtorek 21-05-2019
Pokój dla niemowlaka
Narodziny dziecka stają się bardzo często powodem remontu, który poprzedza tysiące pytań o to, jak przygotować mieszkanie na pojawienie się nowego członka rodziny. Oczywiście zaczynamy od wyboru pokoju. Częstokroć rodzice wybierają dla dziecka większy pokój sądząc, iż będzie on dla niego wspaniałym miejscem do zabawy.

W rzeczywistości okazuje się, że nasza pociecha bawi się w całym mieszkaniu a my sami gnieździmy się w małym pokoiku. Pokój niemowlęcia warto utrzymać w pogodnych pastelowych barwach. Błękit ścian i dodatków świetnie kontrastuje z bielą mebli. Jednak w późniejszym okresie warto się zastanowić nad zmianą kolorystyki na bardziej sprzyjającą utrzymaniu czystości.

Nie zapełniajcie pokoju zbędnymi meblami. Małemu dziecku zdecydowanie wystarczy bezpieczne łóżeczko. Nie dajcie się zwieźć sprzedawcom, którzy na wszelkie sposoby będą zachwalali przydatność różnorodnych przyborów i sprzętów. W rzeczywistości wystarczy materacyk do przewijania, który możemy położyć na komódce, szafce lub podłodze. Tak, czysta podłoga to wyśmienite miejsce dla toalety małego szkraba. Przewijając dziecko na podłodze masz 100 % pewność, że nic mu się nie stanie, gdy ty będziesz sięgała po ubranka czy pieluchy.

Ważnym elementem wyposażenia pokoju małego dziecka jest fotel lub kanapa. Przydatność tych sprzętów każda mama doceni już przy pierwszym karmieniu. Na podłodze warto położyć najzwyklejszą wykładzinę lub panele. Taka podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości, jak również nie będzie nam jej żal, gdy ulegnie zniszczeniu. Oświetlenie, powinno być przytulne i funkcjonalne jednocześnie. Te dwa aspekty możemy osiągnąć poprzez zamontowanie żarówek o różnej mocy lub poprzez zastosowanie, tzw. ściemniaczy. Na pewno znacznie częściej będziecie używali światła o małej mocy, szczególnie podczas nocnego karmienia. Mocniejsze światło przydaje się zazwyczaj tylko podczas zabiegów higienicznych. Nie zapominajcie również o nocnej lampce.

Nie przesadzajcie z ilością kolorów, o ich różnorodność zadbają za Was producenci zabawek. Zanim się spostrzeżecie półki i regały zaczną się zapełniać różnokolorowymi misiami, lalkami, samochodzikami i innymi „bajerami”.

wstecz

Ankieta

Jaki strój założy Pan Młody?

garnitur
frak
surdut
inny