Dzisiaj jest Sobota 08-08-2020
Niemowlaki
Szkraby i brzdące. Nic dodać nic ująć. :) A poza tym, wszystko dla początkujących rodziców.
Body to podstawowy element odzieży każdego bobasa. Wygodne zapinane u dołu ubranko sprawdza się latem – tworząc razem z pieluszką cały strój niemowlaka, oraz zimą – jako podkoszulek. Warto więc zaopatrzyć się w komplet bodziaków dobrej jakości, by zapewnić dziecku jak największy komfort.
Marchew jest warzywem bezpiecznym, zalecanym w żywieniu zarówno zdrowych, jak i chorych niemowląt oraz starszych dzieci. Wysoka zawartość witamin oraz pektyn czynią ją niezbędnym składnikiem odżywczym diety maluchów w różnym wieku. Podawanie marchwi wpływa korzystnie na pracę przewodu pokarmowego i umożliwia kontynuację poszerzania diety dziecka, a więc także jego dalszy prawidłowy rozwój.
 
Pierwsze wiosenne promienie słońca to zwiastun zbliżających się wakacji. Mniej cierpliwi pakują już walizki na majówkę. Biura podróży kuszą już letnimi ofertami typu „first minute“. Najpopularniejsze kierunki to: słoneczny Egipt, Tunezja, Turcja, a dla miłośników egzotyki – kraje tak odległe, jak Tajlandia, Indonezja, Malezja. Czas wakacji i zaplanowany urlop budzi pozytywne emocje. Co zrobić, żeby wyjazd, niezależnie od wybranego kierunku, pozostał  równie miłym wspomnieniem?
Lato nie jest powodem do przerwania suplementacji witaminy D. Podstawowa rola witaminy D w organizmie polega na pobudzaniu wchłaniania wapnia i fosforu, co korzystnie wpływa na prawidłową budowę i mineralizację kości. Tuż po urodzeniu kości są miękkie i podatne na deformacje.
NUTRICIA Polska wprowadziła na rynek nowe produkty: mleko modyfikowane Bebilon DobraNoc 2 oraz Bebiko 2 Smaczny Sen do podawania przed wieczornym odpoczynkiem. Budzenie się maluchów w nocy, w wielu przypadkach  z powodu głodu, jest jednym z najczęstszych problemów, z jakim borykają się rodzice, zwłaszcza w pierwszym roku życia dziecka. Dlatego NUTRICIA Polska przygotowała wyjątkowe propozycje dla mam w ofercie obu marek mlek modyfikowanych.
Metabolizm dziecka zmienia swój rytm podczas snu. Jednym z objawów świadczących o prawidłowym żywieniu i zaspokojeniu wszystkich potrzeb dziecka jest spokojny sen. Odgrywa on bardzo ważną rolę we wszystkich etapach życia dziecka, ale szczególnie ważny jest w okresie intensywnego rozwoju, czyli w okresie niemowlęcym.....
Codzienna pielęgnacja dziecka to szczególny czas kontaktu każdej mamy z maleństwem –kojący dotyk jej dłoni buduje silną więź z maluszkiem, zapewniając mu troskliwą opiekę, bliskość i poczucie bezpieczeństwa.
NUTRICIA Polska rozszerza ofertę deserków BoboVita o siedem nowych propozycji. Już od maja rodzice niemowląt mogą wybierać aż spośród 29 kompozycji smakowych deserków BoboVita, w dwóch liniach – owocowej oraz mlecznej.
Czy wszystkie niemowlęta muszą wyglądać tak samo? Jak uchwycić w kadrze małego łobuziaka? Co utrudnia fotografowanie małych dzieci? Dlaczego powinniśmy klękać przed swoimi dziećmi? Nie było jeszcze książki poświęconej wyłącznie fotografowaniu dzieci. Już jest.
Narodziny dziecka stają się bardzo często powodem remontu, który poprzedza tysiące pytań o to, jak przygotować mieszkanie na pojawienie się nowego członka rodziny. Oczywiście zaczynamy od wyboru pokoju. Częstokroć rodzice wybierają dla dziecka większy pokój sądząc, iż będzie on dla niego wspaniałym miejscem do zabawy.
Wielu z nas masaż kojarzy się z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami. Częstokroć jest top metoda leczenia upośledzeń psychoruchowych. Należy jednak wspomnieć, iż masaż można również stosować do wzmocnienia więzi pomiędzy dzieckiem a jego opiekunem, jednocześnie poprawiając jego kondycję fizyczną i rozwój.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną nocnego płaczu dziecka jest głód. Maluchy potrzebują bardzo dużo odżyczego i wysokoenergetycznego pokarmu. Aby organizm kobiety dostarczył dziecku odpowiedniego pokarmu, on sam potrzebuje do tego witamin, węglowodanów i białka.
Mleko matki w naturalny spsób dostosowuje się do potrzeb dziecka, zmieniając swój stani skład. W pierwszych kilku dobach pop porodzie gruczoły piersiowe wytwarzają gęstą, żółtawą ciecz bogatą w przeciwciała i komórki odpornościowe. Siara - bo taka jest jej nazwa jest doskonałym pożywieniem dostosowanym do potrzeb kilkudniowego maleństwa.

Ankieta

Ile czasu powinny trwać zaręczyny?

jeden miesiąc
trzy miesiące
pół roku
rok
dłużej niż rok
nie ma reguły, mogą trwać ile chcą :)