Dzisiaj jest Niedziela 09-08-2020
Wychowanie
Kolejna bardzo ważna misja, która stoi przed wszystkimi rodzicami. Jak wychować dziecko na dorosłego człowieka, który będzie przynosił nam dumę swoją późniejszą postawą i zachowaniem. Cóż, czas wyruszyć na kolejną batalię.
W wakacje Centralny Basen Artystyczny, wraz z nowopowstającą Interdyscyplinarną Fundacją Artystyczną Kombinat Twórczy i firmą Bibliocreatio postanowili otworzyć się na najmłodszych.
Imprezy dla dzieci pod nazwą „Czytanie w trawie” to interaktywne spotkanie z książką na świeżym powietrzu.
Czy można umeblować pokój dziecka za pomocą kilku kliknięć myszką? W dobie Internetu jest to możliwe. Od kilku dni w Sieci dostępna jest strona Black Red White, dzięki której, w ramach kampanii „Szkoła 2008”, każdy rodzic, nie ruszając się sprzed komputera, może zaprojektować idealne pomieszczenie przeznaczone do nauki bądź zabawy. Za kreację witryny odpowiedzialna jest agencja interaktywna Grupa Adweb.
Co prawda do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, ale zapobiegliwi rodzice już szukają plecaków dla swoich pociech. Jeśli mają być one wygodne, a zarazem modne, to najlepszym wyborem będzie sięgnięcie po plecaki marki JanSport.
Aby bawić się na całego! Za oknem piękna pogoda. Ogród, plaża, park - możesz wybrać dowolne miejsce na szalone harce. Producent gier marki MB przygotował dla Ciebie aż 3 wersje fantastycznie zakręconej zabawy - Twister, Twister Moves oraz Twister Max!
Zabawki Kolorino zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Zapewniają maleństwom chwile wesołej zabawy, pomagają w rozwoju, a przy tym są całkowicie bezpieczne. Każdą z nich wyróżnia estetyka, nasycone, radosne barwy i staranność wykonania.
W szkołach zabrzmiał już ostatni dzwonek. Sesja na uczelniach też powoli biegnie ku końcowi. Wkrótce także i ludzie pracujący będą mieli szansę na chwilę odpoczynku. Wśród wczasowiczów jest wielu miłośników sportów wodnych. Dla nich mamy kilka praktycznych porad na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę nim oddamy się wakacyjnemu szaleństwu.
Poradnik Anne Rancourt w zabawny i prosty sposób definiuje ten trudny gatunek, jakim jest nastolatek. Daje rady, nie tylko wychowawcze.
Przeprowadzone na młodych Polakach badanie wykazało, że wychowanie seksualne w szkole powinno być obowiązkowe. Ponad 3/4 badanych jest tego zdania. W Polsce od wielu lat mamy do czynienia z przyzwoleniem na realizację wychowania seksualnego w szkołach, tymczasem rzeczywistość w Polsce wygląda tak, że zajęcia z tego zakresu są fakultatywne.
1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Już teraz warto zastanowić się, jaki prezent sprawi naszemu dziecku radość, i będzie jednocześnie pozytywnie wpływał na jego rozwój. Jeśli nasze dziecko przejawia zainteresowania artystyczne, zwłaszcza muzyczne, ciekawym prezentem będą dla niego keyboardy Casio.
Dzień Wszystkich Świętych to czas licznych wyjazdów w Polsce. Samochód stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych środków transportu. Rodzice, którzy planują wybrać się w podróż z dziećmi na pewno docenią kilka porad jak zabawić pociechy podczas długiej drogi.
Trudno nad nim zapanować – stale się wierci, coś psuje, tłucze, buzia mu się nie zamyka. W szkole skarżą się, że dokucza kolegom i przeszkadza na lekcjach. Zakazy ani kary nie pomagają. Czy to twoje dziecko?
Choć są szkoły rodzenia, to nikt nie prowadzi szkół macierzyństwa. A z ojcostwem jest jeszcze gorzej. A przecież być dobrym ojcem to wielka sztuka. I można się jej nauczyć. Najogólniej rzecz biorąc, przygotowanie do podjęcia tej roli polega na pokonaniu własnych obaw ("Jak to będzie?", "Czy się sprawdzę?", ale i :"Czy to już koniec wolności?"), a potem na nawiązaniu i umacnianiu więzi z dzieckiem. Najlepiej zacząć jak najwcześniej, chociaż, nigdy nie jest za późno.
Zróżnicowanie kwoty ulgi rodzinnej w zależności od liczby dzieci w rodzinie zakłada poprawka do nowelizacji ustawy o podatku PIT, którą zgłosił w czwartek w Senacie Zbigniew Trybuła (PiS). Zgodnie z poprawką Trybuły, osoby mające jedno dziecko mogłyby odliczyć od podatku 700 zł, dwoje dzieci - 900 zł na każde dziecko, a troje i więcej dzieci - 1.200 zł na każde dziecko. Według senatora, konstrukcja ulgi ma sprzyjać rodzinom wielodzietnym.
Zawsze łatwiej nagradzać dziecko niż je karać. Są jednak sposoby na to, by kara była skuteczna i nie upokarzała. Rodzice dość często popadają w skrajności. Jedni za wszystko nagradzają, inni nadmiernie karzą.
Jeśli to możliwe, nie przyprowadzajmy dziecka do przedszkola 1 września, wtedy płacze 80% maluchów, więc dziecko nie da się przekonać, że przedszkole to fajne miejsce. Najlepiej byłoby odczekać pierwszy tydzień, ale nie warto zaczynać też w poniedziałek rano (po sobocie i niedzieli jest tak samo trudno się rozstać jak pierwszego dnia).
Niektóre dzieci na pierwszy dzwonek i nowe znajomości czekają z radością. Ale co robić, gdy pociecha na samą myśl o szkole przeżywa stres? Zakładamy, że każdy siedmiolatek jest zdolny do pełnienia roli ucznia. Że sprosta wymaganiom stawianym przez szkołę, że będzie potrafił zadbać o zaspokajanie własnych potrzeb.
Każde dziecko, które zna bajkę o Czerwonym Kapturku, wie, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Ale czy to znaczy, że trzeba się bać policjanta i pana doktora? Już dla małego dziecka jest oczywiste, że na świecie są ludzie "dobrzy" i "źli". Dowiaduje się tego przecież z każdej bajki. Nie wie jednak, jak odróżniać jednych od drugich. O ile w bajkach jest to dość proste - "źli" mają rogi, długie spiczaste nosy i złośliwy wyraz twarzy, o tyle w życiu nie tak łatwo ich wytropić.
Niezmiernie trudno dać krótkie, praktyczne i skondensowane rady jak wychowywać dzieci. Z reguły spotykamy się publikacjami wycinkowo analizującymi problemy albo z naukowymi opracowaniami.

Ankieta

Jaki strój założy Pan Młody?

garnitur
frak
surdut
inny