Dzisiaj jest Niedziela 09-08-2020
Zdrowe dziecko
Wszyscy przede wszystkim chcemy aby, nasze dzieci były zdrowe. Dlatego warto zapoznać się z chorobami, jak również metodami, dzięki którym możemy zadbać o prawidłowy rozwój naszych pociech.
Już niebawem w szkołach rozlegnie się dzwonek wzywający na lekcje i wyznaczający na 10 miesięcy plan dnia dla milionów dzieci. Jak co roku, pojawi się wśród nich kilkadziesiąt tysięcy pierwszoklasistów, którym szkolny debiut zmieni cały świat. O tym, jak rodzice powinni zadbać o dietę swoich dzieci, aby pociecha miała energię i zapał do zostania szkolnym prymusem, mówi Karolina Stępniak, Specjalista ds. Żywienia firmy Nestlé S.A.
Skład wzbogacony o unikalną kompozycję zbóż, 10 witamin, cennych składników mineralnych i 3 nowości smakowe. Oto, co odnajdziemy tej zimy w gamie kaszek bezmlecznych BoboVita.
W okresie letnim, kiedy chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu łatwo o skaleczenia, otarcia, poparzenia. Szczególnie dotyczy to dzieci, które aktywnie spędzają czas wolny od nauki. Nawet drobne rany mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić takie przyjemności jak: zabawa z rówieśnikami, jazda na rowerze, jazda na desce, rolkach czy nawet zwykłe codzienne czynności.
Pewnie niejeden raz w ciągu dnia słyszysz z ust swojego dziecka zdanie „Mamo, chcę coś słodkiego!”. Z całą pewnością jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że batony, chipsy i gazowane sztuczne napoje absolutnie nie są odpowiednie dla Twojej pociechy.
Okres ząbkowania to niezwykłe wydarzenie w życiu malucha i jego rodziców. Przeżywają go, tak jak pierwszy uśmiech czy słowo, choć często wiąże się z nieprzespanymi nocami. Wraz z pojawieniem się pierwszego ząbka rodzice powinni rozpocząć naukę mycia zębów. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek na temat pielęgnacji jamy ustnej u dzieci.
Każda mała dziewczynka marzy, żeby zostać księżniczką. W zabawach wyobraża sobie, że mieszka w zamku, jeździ na białym rumaku, nosi piękne suknie. Ulubione książeczki, notesiki, ubrania to takie, które przedstawiają postacie z bajek. Teraz dołączyć do tego możemy plasterki opatrunkowe 3M Viscoplast – „Zestaw Księżniczki”, na których umieszczone zostały postacie z bajek.
Badania przeprowadzane na świecie dowodzą, że stosowanie probiotyków może być alternatywą dla leków lub diety eliminacyjnej w przypadku alergii.
Nie jest to nowy telefon, modne buty czy rower w starym stylu, a i tak wzbudza mnóstwo emocji wśród dziewcząt na całym świecie. Kolejnym obiektem westchnień, także polskich nastolatek, jest plecak na kółkach - JanSport Wheeled Superbreak. To idealna propozycja na prezent dla każdej uczennicy.
Powrót dzieci do przedszkola czy szkoły przysparza mamom wielu stresów. Bardzo mocnym przeżyciem jest pozostawienie dziecka pod opieką obcych osób. Obaw dostarczają także kontakty naszych pociech z innymi dziećmi.
Spokojny sen regeneruje siły i równoważy aktywność układu nerwowego, a więc pozwala odpocząć zarówno ciału, jak i umysłowi. Im większa aktywność dziecka w ciągu dnia, tym większe jest zapotrzebowanie na regenerację. W czasie snu dziecko przeżywa wszystkie zdarzenia oraz uczy się i zapamiętuje umiejętności nabyte w trakcie zabawy.
Wybuch „wulkanu” obrazującego emocje, rzeźby z marchewek, trasa najeżona przeszkodami, teatr cieni… - to tylko przykłady tego, co doświadczą dzieci biorące udział w czwartej już edycji wakacyjnych zajęć Lato z GSK w poznańskim Centrum Nauko – Społecznym GlaxoSmithKline (GSK). Podopieczni z lokalnych Świetlic Środowiskowych i Socjoterapeutycznych dowiedzą się jak radzić sobie z emocjami, zdrowo się odżywiać, bezpiecznie dotrzeć do szkoły czy nawiązywać odpowiednie relacje z rówieśnikami.
Do tej pory w ramach kampanii „Stawiam na mleko!” odwiedzono 24 miasta w całej Polsce docierając do ponad 47 tysięcy dzieci, ich rodziców oraz opiekunów. Do końca czerwca Mleczna Ekspedycja zrealizowała już 8 tras z 12 zaplanowanych na 2008 rok.
Wreszcie nadeszły oczekiwane i upragnione wakacje. W okresie letnim całe rodziny mają możliwość wyrwania się z miasta, wędrowania wśród zielonych łąk i lasów, cieszenia się urokami otaczającej natury. Beztroska oraz wakacyjna swoboda naszych najmłodszych wiąże się z dużą ilością uporczywych plam na ubraniach, dlatego każda mama w okresie letniego wypoczynku powinna być przygotowana na dodatkowe obowiązki związane z praniem odzieży.
Wyjeżdżając na urlop z dziećmi, zawsze stajemy przed dylematem, jak zaplanować wyjazd, by nasze pociechy wróciły szczęśliwe i zdrowe. Co jest kluczem do połączenia udanego wypoczynku dla nas i niezapomnianych chwil dla dzieci. Ekspert fly.pl radzi o czym pamiętać i na co uważać, by marzenia o wyjątkowym rodzinnym urlopie się spełniły.
Niebiańsko wygodne, kosmiczne, ekologiczne, buty do zadań specjalnych, buty-anioły, wojownicze czy tęczowe... - a wszystkie magiczne. Zakończył się konkurs plastyczny pod hasłem "Magiczne buty", zorganizowany w konińskich przedszkolach przez Geox - producenta obuwia, które oddycha.
Z przeprowadzonych przez NUTRICIA Polska badań i rozmów z mamami wynika, że wiele z nich, chcąc zapewnić dziecku zdrową, zbilansowaną dietę, gubi się w gąszczu specjalistycznych porad. Teoretyczne i często niejasne zalecenia dietetyków i pediatrów wydają się im zbyt skomplikowane, by mogły stosować je na co dzień.
Organizm malucha to tajemniczy mechanizm, który wymaga odpowiedniego paliwa. Uchylamy rąbka tajemnicy, jak zaspokoić jego potrzeby.
Dziecko jest smakoszem od urodzenia – rodzi się z ukształtowaną zdolnością różnicowania podstawowych smaków – słodkiego, kwaśnego, gorzkiego i słonego. Zmysł smaku – zwłaszcza w pierwszym roku życia – wydaje się odgrywać niebagatelną rolę w poznawaniu świata. Każdy z nowych przedmiotów maluch bierze bowiem do ust, smakuje go i bada w ten sposób.
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą publikacją poruszającą temat zdrowia naszych najmłodszych domowników. Kolejna pozycja z serii "Biblioteczki Poradnika Domowego" poświęcona tym razem radzeniu sobie z najczęstszymi kłopotami zdrowotnymi i chorobami u dzieci.
Jesień i zima to czas, kiedy najczęściej chorujemy, dopada nas grypa i katar. Sok z malin jest w dalszym ciągu, tak jak bywało za czasów naszych prababek, najskuteczniejszym i najzdrowszym lekiem na pierwsze symptomy przeziębienia.
We wrześniu Centrum Medyczne LIM rozpoczyna cykl akcji skierowanych do dzieci i ich rodziców. Pierwsza z nich to kolejna edycja akcji „Powrót do szkoły”, natomiast druga dotyczy działań związanych z logopedią. Centrum Medyczne LIM regularnie organizuje akcje profilaktyczne, poprzez które realizuje ideę zapobiegania chorobom, a nie tylko ich leczenia.
Posiadanie starszego rodzeństwa, zwłaszcza brata, może ograniczać wzrost młodszych dzieci. Według ekspertów, przyczyną jest "kondycja" macicy po pierwszej ciąży. Naukowcy z Uniwersyteckiego College'u Londyńskiego (UCL), którym szefował dr David Lawson, odkryli także, że dzieci z liczniejszych rodzin są niższe od swojego przeciętnego rówieśnika. Gdy mają 3 rodzeństwa, różnica wzrostu sięga 2,5 cm. Nie bez powodu epidemiolodzy skoncentrowali się na wzroście, ponieważ jest on dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia.
Chcesz mieć zdrowe dziecko jedz dużo jabłek i ryb w czasie ciąży! Takie zalecenia powinna dostać każda przyszła mama od swego lekarza prowadzącego, ponieważ do takich wniosków doszli naukowcy z University of Aberdeen. Przeprowadzili oni badania ankietowe na grupie 2000 kobiet będących w ciąży, a następnie przez kolejne 5 lat obserwowali rozwój ich dzieci.
W każdym piśmie, książce i portalu poświęconym wychowaniu i opiece nad dziećmi można znaleźć porady dotyczące profilaktyki próchnicy u najmłodszych. Dostępne są specjalne dziecięce pasty i szczoteczki. A jednak próchnica dotyka około 90 proc. dzieci w wieku przedszkolnym. Zbadaniem przyczyn tego zjawiska zajął się zespół naukowców z Zakładu Medycyny Rodzinnej Akademii Medycznej w Warszawie. "Nasze badania miały na celu sprawdzenie, co rodzice wiedzą na temat profilaktyki próchnicy u dzieci - mówią badacze - oraz zweryfikowanie, ile zaleceń realizują w praktyce."
To, że niektóre dzieci nienawidzą próbować nowych pokarmów, jest sprawką genów - twierdzą naukowcy brytyjscy po przebadaniu kilku tysięcy bliźniąt. Mimo tego dzieci dają się z nowymi pokarmami stopniowo i skutecznie oswajać.
Niemal w 80 proc. tendencja dzieci do unikania nowości pokarmowych jest dziedziczna - wynika z obszernego badania bliźniąt jedno- i dwujajowych, jakie przeprowadziła dr Lucy J. Cooke z University College London i jej zespół.
Wszyscy cieszymy się, gdy nasze maluchy mają dobry apetyt. Zaokrąglone policzki naszej pociechy początkowo wyglądają słodko, ale w miarę upływu czasu zaczynają nas niepokoić. Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe i szczęśliwe, powinniśmy bliżej przyjrzeć się zawartości jego talerza.
Choroby alergiczne są jednymi z najczęściej występujących schorzeń współczesnej cywilizacji. Większość chorób z tej grupy ma charakter przewlekły, wymaga systematycznego leczenia. Alergia jest spowodowana nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na pewne czynniki. Alergie to zjawisko bardzo rozpowszechnione. Alergenami jest wiele substancji w otaczającym człowieka środowisku, a najczęstszymi objawami alergii są sezonowy katar sienny, całoroczny nieżyt nosa, astma, pokrzywka, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry oraz uczulenia na pokarmy, uczulenia na żądła pszczół i os, wstrząs anafilaktyczny. Leczenie alergii jest trudne i musi być wielokierunkowe.
Obliczono, że gdyby Polacy powszechnie szczepili swoje dzieci przeciwko pneumokokom, udałoby się o 1/3 ograniczyć zachorowanie na wszystkie bakteryjne zapalenia ucha środkowego, a aż o 2/3 na pneumokokowe zapalenie ucha środkowego, które jest najczęstszą i najpoważniejszą postacią tej choroby. Zapalenie ucha środkowego jest jedną z głównych chorób bakteryjnych atakujących małe dzieci.

Ankieta

Gdzie zorganizujesz swoje wesele?

w restauracji
w hotelu
w dworku
na zamku
w gospodzie
u rodziny