Dzisiaj jest Piątek 24-05-2019
Zespół na wesele - jak wybrać żeby się dobrze bawić
Biorąc pod uwagę bogaty wachlarz ofert nie jest łatwo wybrać odpowiedni zespół na wesele. Każda kapela charakteryzuje się swoim oryginalnym i specyficznym stylem, który najczęściej jesteśmy zmuszeni ocenić za pomocą informacji na stronie internetowej lub po przesłuchaniu krótkiego demo. Nie należy się jednak szybko poddawać, gdyż dobrze dobrana grupa muzyczna na weselu daje praktycznie gwarancję udanej zabawy.

Ale od czego zacząć? Kilka rzeczy trzeba przemyśleć zanim zaczniemy wertować oferty zespołów muzycznych. Należą do nich m.in. rodzaj muzyki, która odpowiada młodej parze. Jest to bardzo istotne ponieważ nikt nie chciałby się bawić przy muzyce, która mu nie odpowiada. Dlatego też trzeba poprosić o listę utworów, które należą do stałego repertuaru danej grupy muzycznej oraz zapytać czy są w stanie ewentualnie przygotować parę dodatkowych, wybranych przez państwa młodych.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest to czy zespół ma grać w stu procentach na żywo czy może mieć nagrany podkład muzyczny. Zdarza się, że dwuoosobowy zespół ma wokalistkę i np. pianistę lub gitarzystę, a pozostałe instrumenty są nagrane i odtwarzane z płyty. Jeśli mają to być tylko i wyłącznie instrumenty to warto się zastanowić ile i jakie instrumenty chcielibyśmy słyszeć (często ilość instrumentów zmienia cenę danej kapeli, więc ma to podwójne znaczenie).

Niejednokrotnie zespół muzyczny prowadzi także oczepiny. Jeśli nie chcemy dodatkowo płacić tradycyjnemu wodzirejowi warto poszukać grupy, w której jest osoba zdolna poprowadzić zabawę w odpowiedni sposób. Wtedy należy także dopytać jakie zabawy proponują.

Na koniec najbardziej oczywista rzecz czyli kwota jaką planujemy przeznaczyć na oprawę muzyczną wesela. Na jej podwyższenie ma wpływ ilość osób w zespole i instrumenty na jakich grają, rodzaj muzyki oraz możliwość zaproponowania indywidualnego repertuaru na dane wesele. Koniecznie należy pamiętać, że im więcej się dowiemy na temat danego zespołu tym lepiej, ponieważ wysoka cena niestety często nie idzie w parze z umiejętnościami muzyków.

Zobacz katalog zespołów i kapel na wesele:wstecz

Ankieta

Jaki strój założy Pan Młody?

garnitur
frak
surdut
inny