Dzisiaj jest Piątek 24-05-2019
Kamerzysta na wesele - jak wybrać najlepszego?
Wybór kamerzysty na wesele jest równie ważny i trudny co wybór dobrego fotografa weselnego. Każda młoda para marzy o jak najlepszym uchwyceniu i zatrzymaniu tych wyjątkowych chwil. Zależy nam na tym aby film był ciekawy, dynamiczny i aby stanowił doskonałą pamiątkę ze ślubu. Nikt nie chce widzieć na nim dekoltu podstarzałych kuzynek czy wujka chrapiącego w kącie.

Podjecie właściwej decyzji nie jest proste. Poszukiwania należy rozpocząć więc od ustalenia na czym parze młodej najbardziej zależy, które momenty ceremonii oraz wesela powinno zawierać nagranie oraz czy mają być dodatkowe ujęcia na przykład w plenerze lub pod czas przygotowań.

Potem można zacząć przeglądać oferty poleconych, wybranych z ogłoszeń lub katalogów firm ślubnych na stronach internetowych kamerzystów weselnych. W tym przypadku, tak jak u fotografa,  również należy przejrzeć portfolio danego kamerzysty. Często zdarza się, że kamerzyści podczas montowania ostatecznej wersji filmu wspomagają się określonym szablonem, do tego stopnia, że wszystkie wyprodukowane przez nich filmy wyglądają bardzo podobnie – co może doprowadzić do sytuacji, że polecony przez koleżankę kamerzysta podaruje nam dokładnie taki sam film jak jej z tą tylko różnicą, że bohaterowie będą inni. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania pasjonata, który do każdego kręconego materiału ma indywidualne podejście.

Spotkanie z kamerzystą ma bardzo dużo znaczenie również dlatego, że w tym czasie można ustalić na czym prze młodej zależy, jaką muzykę chcieliby słyszeć w tle, jeśli zdecydują się na przykład na wykorzystanie także swoich zdjęć z różnych okresów życia, lub z czasu kiedy się poznali. W film ze ślubu można także wpleść filmy nakręcone w przeszłości przez młodą parę.

Często zdarza się, że państwo młodzi nie mogą zdecydować które fragmenty ceremonii zaślubin i wesela najbardziej chcieliby uwiecznić na filmie. Podpowiadamy, że w profesjonalnym filmie, który będzie stanowił doskonałą pamiątkę na lata powinny się znaleźć takie chwile jak: błogosławieństwo rodziców, przybycie pary do kościoła lub urzędu stanu cywilnego, ceremonię zaślubin, pierwszy taniec młodej pary, oczepiny oraz fragmenty zabawy weselnej.

Na cenę filmu ze ślubu i wesela ma wpływ kilka czynników. Są to m.in. to czy film będzie kręcony przez jedną osobę czy przez dwie (co jest trochę droższe, ale bardziej korzystne), sceny kręcone w plenerze, dodatki umieszczone w filmie jak np. zdjęcia oraz oczywiście ilość kopii, którą dostaniemy. Warto zapytać czy młoda para dostanie oprócz zmontowanej wersji również cały nagrany i nie zmontowany film. Także i tu drogi kamerzysta nie oznacza od razu pełnego sukcesu i nie gwarantuje rewelacyjnego filmu, ale jest zwiększa szansę na dobry film. Jednak zanim zapytacie o cenę najpierw obejrzyjcie prezentację lub portfolio danego kamerzysty.

Zobacz katalog kamerzystów na wesele:wstecz

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

nie, nie stosuję żadnej
stosunek przerywany
prezerwatywa
pigułki lub plastry hormonalne
wkładka domaciczna
inne