Dzisiaj jest Sobota 08-08-2020

Imiona Męskie


Imiona męskie przyszli młodzi rodzice zaczynają przeglądać w największym stopniu zapewne po 22 tygodniu ciąży kiedy to na badaniu USG lekarz może określić już dokładnie płeć dzidziusia. Wtedy okazuje się czy na świat przyjdzie dziewczynka czy chłopiec. W przypadku gdy będzie to chłopiec zaczyna się intensywne szukanie odpowiedniego imienia męskiego. Najpopularniejsze imiona męskie zmieniają się wraz z modą, nowymi filmami, aktorami czy wydarzeniami. Duży wpływ na popularność imion męskich ma więc show biznes czy efekt globalizacji i powszechnego dostępu do informacji.

Imiona męskie często wybierane to nie tylko te najmodniejsze. Można doszukać się kilku imion, które są popularne od lat i niezależnie od mody plasują się w czołówce napopularniejszych imion męskich. Imiona dla chłopców takie jak Michał czy Jan plasują się w czołówkach rankingów imion męskich od lat. Ciekawe, że coraz częściej w czołówkach można odnaleźć tradycyjne imiona słowiańskie. Być może jest to efekt tego, że część rodziców idzie na przekór modzie i wybiera imiona męskie według innych kryteriów niż popularność.

Aby wybrać odpowiednie imię dla chłopca należałoby się poważnie zastanowić. Imię męskie będzie z naszym dzieckiem przez całe życie. Wybór jest więc bardzo odpowiedzialny i należałoby wziąć pod uwagę również to, jak nasza pociecha będzie odbierana przez innych z imieniem męskim jakie mu nadamy. Nie zawsze imię męskie jakie podoba się rodzicom jest pozytywnie odbierane przez szerokie otoczenie. Być może czasami lepiej jest pójść na kompromis i wybrać mniej wymyślne, oryginalne imię dla chłopca z myślą o jego przyszłości.

Najpopularniejsze imiona męskie w 2011 roku:

1 Jakub 194 5.2%
2 Jan 185 5.0%
3 Antoni 146 3.9%
4 Adam 141 3.8%
5 Szymon 137 3.7%
6 Filip 133 3.6%
7 Michał 129 3.5%
8 Bartek 119 3.2%
9 Mateusz 112 3.0%
10 Aleksander 99 2.7%


Zachęcamy do przejrzenia księgi imion męskich zawierających zbiór imion wraz z opisem ich pochodzenia i znaczenia:
Księga Imion
Wszystkie imiona:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Imiona męskie:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Imiona żeńskie:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Wpisz szukane imię:  

Imiona dla dzieci

Czy stosujesz antykoncepcję?

nie, nie stosuję żadnej
stosunek przerywany
prezerwatywa
pigułki lub plastry hormonalne
wkładka domaciczna
inne