Dzisiaj jest Sobota 08-08-2020

Imiona żeńskie


Przyszli młodzi rodzice przede wszystkim zastanawiają się jakie imię powinni nadać swojemu szykującemu się na świat dziecku. Po dwudziestym drugim tygodniu ciąży na badaniu USG lekarz potrafi wskazać płeć dziecka. Wtedy zazwyczaj można odrzucić jedną grupę imion i jeśli mamy do czynienia z dziewczynką pozostaje wybrać spośród imion żeńskich. Jedni podchodzą do sprawy metodycznie sprawdzając  w różnego rodzaju słownikach-imiennikach jakie w ogóle imiona żeńskie są. Potem dogłębnie analizują jakie imiona damskie są najczęściej nadawane, jakie są modne czy popularne a jakie wręcz przeciwnie.

Inni kierują się modą lub jakimś ogólnie panującym trendem np. po obejrzeniu oscarowego filmu z pozytywnym bohaterem okazuje się że połowa dzieci w danym roku ma imię żeńskie po głównej bohaterce.

Jeszcze inni, lecz tu zdecydowanie w grę wchodzą tylko przyszłe mamy, starają się nie wymyślać imienia żeńskiego czy wybierać ze słownika lub książki tylko poczuć jakie imię wybrało sobie samo dziecko. Jest to chyba najtrudniejsza opcja.

Tak czy inaczej rokrocznie zarysowują się pewne trendy w tej materii i jedne imiona żeńskie nadawane są częściej po to by w następnych latach spaść w rankingu. I tak na przykład pierwsze 10 imion żeńskich w 2011 roku prezentuje się jak poniżej:

1 Julia 216 6.1%
2 Maja 161 4.6%
3 Zuzanna 157 4.5%
4 Zofia 147 4.2%
5 Lena 142 4.0%
6 Aleksandra 137 3.9%
7 Natalia 113 3.2%
8 Gabriela 102 2.9%
9 Alicja 97 2.8%
10 Maria 96 2.7%

Zachęcamy do skorzystania z naszej księgi imion żeńskich:
Księga Imion
Wszystkie imiona:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Imiona męskie:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Imiona żeńskie:
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z
Wpisz szukane imię:  

Imiona dla dzieci

Na jakie filmy lubisz chodzić do kina?

akcji
komedie
romantyczne
przygodowe
horrory
na każdy
nie chodzę do kina